EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

FESTYN „PASJE LUDZI POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH 2022”.

Namiot
22 czerwca 2022

W niedzielę 12 czerwca w Lublinie na Placu Litewskim odbył się FESTYN „PASJE LUDZI POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH 2022”. Projekt miał już swoją 12 edycję, a realizowany i współfinansowany jest w ramach programu „Lublin Miasto Kultury”.

Głównym Organizatorem Festynu jest: Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin, a społecznym kierownikiem projektu: Zbigniew Jurkowski – Radny Miasta Lublin. Podczas festynu była prezentacja pasjonatów i grup rekonstrukcji historycznych, pokaz zabytkowych pojazdów i sprzętu wojskowego z okresu II wojny światowej Pokaz i prezentacja Polskiego Związku łowieckiego. Ponadto obyła się prezentacja Orkiestry Szkockiej oraz przemarsz grup rekonstrukcji historycznych z orkiestrą na trasie plac Litewski-Stare Miasto-plac Litewski. Były liczne gry, zabawy, konkursy oraz inne atrakcje dla małych i dużych. Nasza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie też wzięła udział w tym wydarzeniu i prezentowaliśmy swoje pasje, nie tylko zawodowe.
 
O swoich szydełkowych pasjach, jak o spotkaniu z przyjacielem, mówiła redaktorowi Radia Centrum pedagog naszej Poradni Małgorzata Dec (https://centrum.fm/czym-interesuja-sie-mieszkancy-lublina...). O wysokogórskich pasjach i alpinistycznych przygodach wraz prezentacją sprzętu i relacją zdjęć opowiadała pedagog Magdalena Gąbka (https://www.facebook.com/profile.php?id=100012286247061). Historię cerkwi grekokatolickiej w Łopience, której odbudowa oraz aktualna opieka dokonuje się dzięki pasji, zaangażowaniu i determinacji wielu osób, przedstawiała psycholog Małgorzata Kaszuba (http://wbieszczady.pl/cerkiew-w-lopience/).
 
W naszym namiocie „Poradnia z pasją” był też ciekawy kącik dla najmłodszych, gdzie dzieci mogły rozwijać swoje talenty artystyczne oraz sprawność manualną. Były liczne rozmowy z rodzicami, porady i wskazówki dotyczące wspierania dzieci w ich rozwoju, które przeprowadziła psycholog Agnieszka Kośkiewicz. Ponadto rodzice mogli dowiedzieć się od psychologa, jak zachęcić dziecko do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i do zobaczenia za rok.
 
Autor: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie
Powrót