EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

EEG-BIOFEEDBACK Drukuj Zapisz

Grafika niebieski mózg z wykresemEEG-Biofeedback jest całkowicie bezpieczną i bezinwazyjną metodą poprawy pracy mózgu. Jest to wysoce skuteczna naukowa metoda wykorzystująca „plastyczność mózgu”. Trening to atrakcyjna dla pacjenta gra planszowa na ekranie monitora, podczas której odbiorca uczy się panowania nad swoimi falami mózgowymi – tzw. proces samouczenia się czyli sprzężenie zwrotne. Kiedy wzrasta aktywność mózgu w pożądanym pasmie częstotliwości fal mózgowych, gracz otrzymuje punkty. Mózg stopniowo reaguje na te motywacyjne wskazówki i przyjmuje nagrody w postaci punktacji. W ten sposób mózg sam rozwija się i staje się odpowiednio aktywny. Dzięki temu pacjent samodzielnie uzyskuje przywrócenie prawidłowej harmonii fal mózgowych i osiąga zamierzony efekt.

Jako metoda biologiczna, Biofeedback nie powoduje skutków ubocznych (w odróżnieniu od leków). Stosując ten trening możemy polepszyć czynność bioelektryczną mózgu wraz z ukierunkowaniem i wzmocnieniem koncentracji uwagi oraz zahamowaniem stanów nadmiernego pobudzenia.

Podczas treningów pracujemy w komfortowych warunkach i mamy poczucie świadomej kontroli nad panowaniem fal mózgowych. Wykorzystując mobilną opaskę BrainBit do monitorowania aktywności mózgu, dostajemy biologiczną informację zwrotną czy prawidłowo się skupiamy na zadaniu.

Opaska

Treningi uczą wyciszania i sprawiają, że nauka staje się łatwiejsza i przyjemniejsza oraz wymaga mniejszego wysiłku. Metoda ta jest skuteczna w 80-95% przypadków – co pokazują wyniki badań naukowych i zgłaszane efekty treningów przez uczestników.

Powrót