EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

W dniu 11.09.2022 Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Bychawie uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

stoisko
13 września 2022

Dla odwiedzających stoisko poradni przygotowaliśmy:

  • warsztaty kreatywności artystycznej dzieci (malowanie, kolorowanie, lepienie), dające dzieciom wiele radości i możliwość realizacji zainteresowań twórczych. Będą to interesujące sposoby na twórcze spędzanie czasu bez wykorzystania do tego smartfonów, komputerów czy innych urządzeń elektronicznych.
  • gry i zabawy dla dzieci i rodziców ukierunkowane na wspólne spędzanie czasu, podtrzymywanie i wzmacnianie więzi rodzinnych. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi będą mogli poznać wiele ciekawych gier planszowych, które umożliwią im miłe spędzenie wspólnego czasu, jak też pozwolą dzieciom doskonalić ich umiejętność koncentracji uwagi, rozwijać słownictwo oraz zdolność logicznego i twórczego myślenia. Umiejętności te, ćwiczone w formie zabawy, stanowią podstawę lepszego funkcjonowania dziecka w domu, przedszkolu i szkole.
  • konsultacje ze specjalistami (psycholog, logopeda, pedagog, terapeuta integracji sensorycznej) dotyczące funkcjonowania dziecka w różnych obszarach  na poszczególnych etapach rozwojowych, porady i wskazówki odnoszące się do wspierania dzieci w ich rozwoju. Rodzice dowiedzą się m.in. jak wspierać swoje dziecko, zachęcać je do współpracy, samodzielności i jak mądrze chwalić. Otrzymają też informację na temat zadań i działań realizowanych w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bychawie i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bełżycach oraz zasad i form korzystania z pomocy w naszych placówkach.

Pomimo deszczowej pogody odbyło się wiele ciekawych rozmów i konsultacji.

Autor: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie
Powrót