EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Nasza Poradnia laureatem konkursu „Niebanalnie o doradztwie”

Grafika z napisami Konkurs Niebanalnie o doradztwie
22 września 2022

W czerwcu bieżącego roku nasza Poradnia wzięła udział w konkursie „Niebanalnie o doradztwie”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Celem Konkursu było ukazanie innowacyjnych i praktycznych działań z zakresu doradztwa zawodowego w placówkach oświatowych i innych podmiotach działających na rzecz dzieci i młodzieży oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie doradztwa zawodowego.  

Nasza Poradnia zgłosiła nowatorski, autorski projekt skierowany do dzieci i młodzieży pod nazwą „Jak sięgać po marzenia? Czyli z Bychawy w Himalaje”. Działania obejmowały cykl warsztatów realizowanych na terenie szkół i placówek z rejonu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bychawie. W warsztatach wzięło udział 583 dzieci i uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedszkoli. Realizacja obejmowała czynny udział uczestników, czyli scenki, przymierzanie sprzętu alpinistycznego, quizy i liczne pytania odbiorców.

Celem naszym było wsparcie dzieci i młodzieży w rozwijaniu pasji i projektowaniu kariery, a tematem przewodnim pasja i kreatywność jako zasoby rozwojowe człowieka. Jest nam niezmiernie miło, że nasz projekt został doceniony i nagrodzony I miejscem. W najbliższy weekend pedagog Magdalena Gąbka będzie reprezentować naszą Poradnię na XXXII Konferencji Szkoleniowej Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP w Warszawie - „Razem można więcej – osieciowani w doradztwie”. Już wkrótce pochwalimy się relacją z tego wydarzenia.  

Autor: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie
Powrót