EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Złap z Poradnią stery swojej kariery! – Ogólnopolski Tydzień Kariery 2022

Zajęcia w szkołach
03 listopada 2022

Jak co roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie włączyła się w akcję Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej - Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK). Każdej edycji OTK towarzyszy myśl przewodnia związana z planowaniem kariery zawodowej, edukacji i pracy. W tym roku działania odbywały się pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery".

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2022 Poradnia w Bychawie przygotowała ciekawe warsztaty z tematyki planowania swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Przygotowując warsztaty w tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy na kształtowanie u uczniów umiejętności odkrywania swoich zasobów i zarządzania swoją karierą.

We współpracy ze szkołami, z terenu działania Poradni, w ramach OTK odbyły się warsztaty planowania kariery i warsztaty odkrywania pasji. Warsztaty planowania kariery dla uczniów pt. "Stery kariery w moich rękach " odbyły się w Szkole Podstawowej im. ks. Dominika Maja w Zaraszowie, Szkole Podstawowej im. Zofii Przewłockiej w Woli Gałęzowskiej oraz Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem. Adresatami Warsztatów Odkrywania Pasji -"Chwyć za stery kariery" byli uczniowie klas VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach Pierwszych, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rodziny Rohlandów w Żabiej Woli i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiełczewicach Górnych. Warsztaty prowadziły Agnieszka Kośkiewicz – doradca zawodowy oraz Magdalena Gąbka – pedagog. Uczniowie podczas zajęć w aktywnych formach pracy odkrywali swoje pasje i uczyli się jak zarządzać swoją karierą, by złapać za stery swojej kariery. Mieli okazję, by na chwilę przenieść się w świat wypraw wysokogórskich i przymierzyć sprzęt wspinaczkowy.

Dla uczniów przewidziane są również konsultacje indywidualne.

Dziękujemy bardzo za aktywny udział!

 

 

Autor: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie
Powrót