EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Poradnia gościem na debacie „ODPAL MYŚLENIE, NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIE” dla uczniów klas VII i VIII  Szkoły w Bystrzycy Starej

debata
01 marca 2023

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej miało miejsce spotkanie uczniów z ekspertami, które zorganizowała pani pedagog Agnieszka Hałabis-Ożga. Temat, który był poruszany to niezwykle ważny i aktualny, na który warto rozmawiać.

Na wiele pytań i wątpliwości starali się odpowiedzieć zaproszeni goście: Ewa Cichocka – kierownik II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich, Justyna Syroka – ekspert wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Renata Trzaskowska-Misztal z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, Magdalena Gąbka – pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bychawie, alpinistka, biegaczka, Agnieszka Piotrowska – specjalista psychoterapii uzależnień, pracownik Szpitala Neuropsychiatrycznego im. M. Kaczyńskiego w Lublinie oraz asp. szt. Irmina Łakota i Elżbieta Konowałek z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Wśród licznych gości znalazła się pedagog naszej Poradni, uświadamiając młodym ludziom, jakie znaczenie ma własny rozwój i pasja w życiu człowieka. Ponadto specjaliści uświadomili młodym ludziom, czym jest zatrucie narkotykowe i jak zachowują się osoby po zażyciu substancji psychoaktywnych. Przedstawili też skutki, jakie może wywołać spożywanie napojów energetyzujących. Dzięki debacie uczniowie już wiedzą, jakich zachowań unikać, jak ważna jest asertywność i gdzie mogą szukać pomocy. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak ważnym i wartościowym wydarzeniu.

 

Debata

Debata

Autor: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie
Powrót