EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

INNOWACJA PEDAGOGICZNA
10 października 2023

SPRAWNOŚĆ TO MOJA SUPERMOC” PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W BYCHAWIE

Od najmłodszych lat należy kształtować właściwy i świadomy stosunek do aktywności fizycznej i ruchu, szacunek do różnorodnych form aktywnego spędzania czasu i zdrowych nawyków.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie jako placówka oświatowa skupiająca szkoły, przedszkola oraz inne organy powiatu lubelskiego, podejmuje współpracę z tymi instytucjami, co sprzyja propagowaniu idei innowacji.

Inspiracją do wdrożenia tej innowacji było propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnych  form spędzania wolnego czasu i wspieranie dzieci w rozwijaniu ich aktywności fizycznej. Ponadto innowacja ta wpisuje się w kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024.

 

OPIS INNOWACJI

„Sprawność to moja supermoc” to innowacja o charakterze społeczno - zdrowotnym, której zadaniem będzie propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dzieci poprzez aktywność i działanie poznają zalety zdrowego stylu życia oraz wpływu ruchu na ich rozwój.

Przeznaczona jest dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych dla klas I-III.

Realizowane zagadnienia dotyczyć będą poznawania zasad zdrowego odżywiania i stylu życia poprzez realizację wyznaczonych zadań zgodnie z ustalonym harmonogramem. Odbywać się to będzie poprzez: nagrywanie filmików i dokumentowanie podejmowanych form aktywności zgodnie (przekazanie na adres mailowy innowacja.bychawa@gmail.com zgodnie z kalendarzem).

Zadania realizowane będą w grupach, za które odpowiedzialny jest opiekun.

Opiekun innowacji odpowiada za formalne zgłoszenie grupy do udziału w innowacji do dnia 20.10.2023

 

Zgłoszenia odbywają się poprzez wypełnienie formularza klikając w link:

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccl1OFkJ1trVSwDbMAdvPLm2O0RtMUc87k8P84MCWeKQ24VQ/viewform

 

Autor: Ewa Urban
Powrót