EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Warsztaty „Odkrywcy emocji” w naszej Poradni.

Grupa uśmiechniętych dzieci leżących na podłodze w sali zabaw, układających się w kształt gwiazdy, noszących kolorowe ubrania.
16 maja 2024

Już od wczesnego dzieciństwa dzieci uczą się rozumieć i doświadczać różnorodnych emocji, takich jak radość, smutek, gniew czy strach.

Umiejętność regulacji emocji, czyli kontrolowania i zarządzania swoimi uczuciami, rozwija się stopniowo wraz z wiekiem i doświadczeniem. Środowisko, w którym dziecko się rozwija, ma duży wpływ na jego rozwój emocjonalny. Relacje z rodzicami, opiekunami i rówieśnikami mają znaczący wpływ na sposób, w jaki dziecko odczuwa i radzi sobie z emocjami. Ważne jest, aby dorośli wspierali rozwój emocjonalny dzieci poprzez wyrażanie empatii, nauczanie strategii regulacji emocji oraz budowanie zdrowych relacji opartych na zaufaniu i zrozumieniu.

W naszej Poradni 10 maja odbyły się warsztaty „Odkrywcy emocji”, na których gościliśmy grupę „Myszki” z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Bychawie wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Sobaszek. Pani Dyrektor Poradni uroczyście przywitała przedszkolaków, a następnie odbyły się warsztaty w dwóch grupach. Zajęcia miały na celu  uświadomienie dzieciom, czym są emocje i jak można je nazwać i wyrażać. Dzieci próbowały również identyfikować emocje, jakie mogą towarzyszyć różnym sytuacjom życiowym. Uczestnicy warsztatów mieli także okazję wyrazić swoje uczucia i wyjaśnić, dlaczego czują się tak, a nie inaczej. Przedszkolaki wyrażali swoje emocje poprzez rysunek oraz stworzone wspólnie „Drzewka Emocji”.  Uczestnicy warsztatów otrzymali odznaki "Odkrywców emocji" oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Poprzez te działania dzieci miały szansę nauczyć się rozpoznawać, nazwać oraz radzić sobie z różnymi emocjami, co jest ważnym elementem ich rozwoju społeczno-emocjonalnego. Warsztaty przygotowały i prowadziły:

  1. Iwona Zaręba
  2. Magdalena Gąbka 
Autor: Ewa Urban
Powrót