EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

"Wyjątkowe Skarpetki"  w Poradni w Bychawie

Na zielonej tablicy przypięto kolorowe, ręcznie ozdobione skarpetki. Tablica ozdobiona jest plakatami z napisem: "Wyjątkowa skarpetka. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa".
08 kwietnia 2026

Akceptacja, różnorodność i radość bycia razem – to właśnie one przyświecały nam w wyjątkowej inicjatywie, do której z dumą dołączyła nasza Poradnia. Mowa o akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, związanej z obchodami Światowy Dzień Zespołu Downa, która w piękny i symboliczny sposób przypomina, jak ważne są akceptacja, zrozumienie i otwartość na drugiego człowieka oraz wzajemny szacunek.

Akcja „Wyjątkowa Skarpetka”, organizowana była przez OREW Juszczyn, miała na celu nie tylko edukację, ale przede wszystkim łączenie ludzi wokół ważnych wartości – otwartości na różnorodność, wrażliwości na potrzeby innych oraz radości płynącej ze wspólnego działania 🤗

W ramach tej inicjatywy nawiązaliśmy współpracę z Samorządowym Przedszkolem Nr 1 w Bychawie oraz Domem Dziecka „Oficyna” w Woli Gałęzowskiej. Wspólnie tworzyliśmy kolorowe, niepowtarzalne skarpetki – symbol solidarności z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Każda z nich była i jest wyrazem zrozumienia, wsparcia i otwartości na drugiego człowieka.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w działaniach twórczych – rozwijały swoją kreatywność, zdolności plastyczne oraz uczyły się wyrażania emocji poprzez sztukę 😃 Była to dla nich nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja empatii i współpracy.

Koordynatorem akcji w naszej Poradni była pedagog Magdalena Gąbka, która z pasją i zaangażowaniem wspierała realizację wszystkich działań związanych z projektem.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej pięknej inicjatywy i wspólnie budować świat bardziej otwarty, pełen zrozumienia i życzliwości 💛

 

Autor: Ewa Urban
Powrót