EEG-Biofeedback
Ikona mózgu z falami
Kącik Nauczyciela
Ikona Nauczycielki z książką
Neuroflow
Ikona ucha

AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Forbrain - aktywna terapia słuchowa.

Dziecko z zausznymi słuchawkami na uchu, z widocznym logo marki na bocznej części słuchawki.
10 października 2024

Z ogromną przyjemnością informujemy o nowościach terapeutycznych w naszej Poradni – Forbrain - aktywna terapia słuchowa.

Forbrain to skuteczne narzędzie stymulacji mózgu stworzone z myślą o przezwyciężaniu problemów z mową, uwagą lub uczeniem się, przy wsparciu specjalisty. Działanie słuchawek Forbrain opiera się na wzmocnieniu przewodnictwa kostnego przy jednoczesnym braku blokowania przewodnictwa powietrznego. Wpływa to na znaczne poprawienie percepcji dźwięku. Słuchawki mogą być z powodzeniem wykorzystane do wspierania:

  •  uwagi i koncentracji,
  • czytania i pisania,
  • płynności mowy i artykulacji,
  • pamięci,
  • pewności siebie i umiejętności komunikacji społecznej,
  • stabilizacji posturalnej, równowagi, koordynacji ruchowej i orientacji przestrzennej,
  • nauki języków obcych.

Forbrain wprowadza zmiany w percepcji głosu, tym samym pobudzając mózg. Wspomniane zmiany stymulują koncentrację uwagi i integrację sensoryczną. Urządzenie uwydatnia rytm mowy i zwiększa zdolność do zapamiętywania informacji. Pomaga poprawić pamięć werbalną, skupienie i koncentrację, a także rozwijać umiejętność czytania i pisania.

Usprawnia także percepcję słuchową uczniów, co skutkuje lepszymi zdolnościami słuchowymi. Praca ze słuchawkami Forbrain może mieć znaczenie dla działań edukacyjnych mających na celu poprawę świadomości fonologicznej, dykcji, płynności wypowiedzi i uwagi.

Forbrain wzmacnia związek między literami i odpowiadającymi im dźwiękami, wspomagając czytanie ze zrozumieniem i uczenie się. Terapia dźwiękowa z wykorzystaniem zestawu słuchawkowego Forbrain może być skutecznym sposobem na poprawę umiejętności czytania u uczniów z trudnościami w tej dziedzinie. 

Zastosowana w słuchawkach Forbrain technologia typu AAF (Altered Auditory Feedback, zmieniająca feedback słuchowy) ma potencjał oddziaływania na jakość głosu i płynność mowy u osób z utrzymującym się jąkaniem rozwojowym. Urządzenie modyfikuje parametry akustyczne związane z jakością głosu, co sugeruje możliwość zastosowania go w poprawie płynności mowy.

Autor: Ewa Urban
Powrót